Geleneksel doğal yöntemleri koruyan köylümüzün ve çiftçimizin itinayla hazırladığı “Seçkin Anadolu Lezzetlerini” taze, temiz ve leziz haliyle sofralarınıza ulaştırıyoruz.

Follow me on instagram

+90 312 397 06 26
nutareltr@gmail.com

Nutarel & Minoo İşbirliği

Bilineni değiştiren ve alışılmışa meydan okuyan işbirliği!

Dünyanın sayılı gıda üreticilerinden Minoo Industrial Group ürünleri, Nutarel markasıyla Türkiye gıda pazarında. Özellikle hurmadan elde edilen doğal ve alternatif tatlandırıcı ürünleriyle ön plana çıkan İran’ın öncü gıda firması Minoo, bir Yöretat markası olan Nutarel etiketiyle gıda reyonlarındaki yerini almaya başladı.

Minoo Group tarafından geliştirilen inovatif doğal tatlandırıcı grubunda Liquid Date Sugar (Hurma Suyu) başta olmak üzere; hurmadan elde edilen %100 doğal Hurma Özü Balı (Dates Extract Honey), Hurma Pekmezi (Dates Molasses), Hurma Şurubu (Date Juice) vb. konvansiyonel şeker ve yapay tatlandırıcılara alternatif olarak geliştirilen kuru meyvelerden elde edilen tatlandırıcı ürünler yer alıyor.

Özellikle tatlandırılması gereken endüstriyel gıdalar için geliştirilen Doğal Sıvı Hurma Şekeri’ ile Türkiye ve Avrupa gıda sektörünün daha sağlıklı ürünlere kavuşması hedefleniyor.

İlk etapta alternatif tatlandırıcı grubuyla Türkiye pazarına sunulan yeni ürünlerin yanı sıra Nutarel & Minoo ortaklığında “doğal ve saf gıda” vizyonuyla geliştirilecek olan yeni lezzetlerin Türkiye sofralarına kazandırılması planlanıyor.